دیدگاهی در مورد یک میلیارد کاربر بعدی

ممکن است بعنوان طراح UX محصولاتی را برای کاربرانی که اولین بار است آنلاین می شوند طراحی کنید. در این حالت ، باید اطمینان حاصل کنید که افراد می توانند بی مشکل با فناوری ارتباط برقرار کنند. بعنوان مثالی از این موارد ، فرض کنید کاربری می خواهد برای مادر خود پیام ارسال کند و تلفن قابلیت ارسال متن را دارد. وظیفه طراح UX این است که این مسئله را برطرف کند و مطمئن شود که کاربر می تواند به تلفن بگوید متن برای مادرش ارسال شود و اگر اینکار خوب انجام شود، کاربر دیگر موهایش را نمی کشد.

نکته عجیب در مورد طراحی UX این است که واقعاً متوجه خوب بودن طراحی نخواهید شد و فقط در صورت بد بودن طراحی متوجه آن می شوید. حدود یک میلیارد کاربر وجود دارد که می خواهند از کشورهایی مانند هند ، اندونزی ، برزیل ، مکزیک به اینترنت بیایند. این کاربران محدودیت هایی کمی متفاوت با کاربرانی دارند که ما معمولاً برای آنها طراحی می کنیم. یکی از آنها این است که بسیاری از این کاربران از دستگاه های سطح پایین استفاده می کنند. این یعنی چی؟ می تواند به این معنی باشد که آنها فضای کافی بر روی تلفن خود ندارند، به این معنی که نمی توانند یک برنامه به اندازه کافی بزرگ نصب کنند. این نمونه ای از استفاده از دستگاه کم حافظه است. گاهی اوقات آنها به داده ها دسترسی نخواهند داشت و یا به داده های غیرقابل اتکایی دسترسی دارند. شما می خواهید مطمئن شوید که برنامه شما به صورت آفلاین و همچنین به صورت آنلاین کار می کند. مثال دیگر می تواند سواد باشد. بسیاری از این کاربران باسواد نیستند یا ممکن است انگلیسی صحبت نکنند ، در حالی که بخش بزرگی اینترنت به افراد انگلیسی زبان خدمت می کند. این چیز دیگری است که باید به آن فکر کنید. چگونه رابط های چند زبانه ایجاد کنیم؟ یا چگونه برای کسی که نمی تواند بخواند می توان واسط هایی ایجاد کرد که اصلاً به زبان متکی نیستند؟ یک نمونه جالب از این می تواند نماد موسیقی باشد. چیزی به سادگی نماد یک نت موسیقی که معنی آن را مسلم می دانیم. نت موسیقی چیزی است که بسیاری از مردم آن را نمی شناسند، یا اینکه معنی آن را نمی دانند. به نظر می رسد دلیل آن این است که نماد نت موسیقی بسیار بخاطر رایج بودن شکل نگارش موسیقی در غرب شناخته شده است و از آنجا که بسیاری از کاربران در معرض چنین چیزی نیستند ، در واقع نمی دانند این نماد به چه معناست.

دسترسی به این موارد نباید متکی بر این باشد که کاربر تازه با تکنولوژی آشنا شده و یا با تکنولوژی بسیار آشناست.

آکیل، یک طراح تجربه کاربری در گوگل

به نظر می رسد وقتی فناوری به درستی ساخته شود ، می تواند ابزاری بسیار موثری برای مواردی مانند رفتن به مکانی یا یافتن شریک زندگی یا جستجوی اطلاعات یا یادگیری مهارت جدیدباشد. بسیاری از کاربران که برای اولین بار آنلاین می شوند اغلب از فناوری اطمینان ندارند. و بنابراین اینکه برای آنها طراحی نکنید و به آنها کمک نکنید تا به اینترنت و فناوری دسترسی داشته باشند ، یک ضرر بزرگ برای آنها محسوب می شود.