همکاری و ارائه بازخورد در مورد پروژه های نمونه کار

در این مرحله دانش بنیادی بزرگی در مورد UX دارید و اولین پروژه بعنوان نمونه کار را انتخاب کرده اید. اما قبل از اینکه به اولین پروژه خود بپردازید، ما قصد داریم بخش ارزیابی کارشناسی این برنامه را معرفی کنیم. بازطراحی با استفاده از بازخورد، بخشی جدایی ناپذیر از طراحی کارآمد UX است. با شروع این دوره دوم، نوع جدیدی از ارزیابی های کارشناسی را خواهید یافت. ارزیابی کارشناسی تکالیفی هستند که در طی یادگیری شما را قادر می سازد تا درمورد تکالیف دیگران بازخورد ارائه دهید.

در این برنامه، ارزیابی کارشناسی چیزی فراتر از تکالیف دارای نمره است. این شیوه ارائه و دریافت بازخورد، مهارت مهمی است که در کار خود به عنوان طراح UX به آن نیاز خواهید داشت. در تکالیف ارزیابی کارشناسی، تکالیف خود را برای بررسی از سوی افراد دیگر ارسال خواهید کرد. در مرحله بعد، کار دیگران را با اصلاحیه گذاشتن و استفاده از بخش نظرات مرور می کنید. نظرات همکارانی که با آنها کار خواهید کرد اولین قدم برای عضویت در یک تیم طراحی است. اینجاست که مانند یک طراح UX بازخورد و دریافت را تمرین می کنید. قبلاً آموخته اید که UX موثر با همکاری و تحقیق آغاز می شود. بهترین راه برای اندیشیدن به مفهوم فرایند ارزیابی تخصصی، تمرین برای همکاری در آینده با اعضای تیم UX در محل کار است. نظرات همکاران می تواند ترسناک باشد. اما اولین چیزی که باید بدانید این است که بیش از هر چیز یک حرفه ای هستید. در تمام طول زندگی خود با UX در ارتباط بوده اید، از تماشای جریان ترافیک گرفته تا سازماندهی کمد خود تا حرکت در این وب سایت. کاربر متعهدی هم بوده اید. این برنامه به شما کمک می کند تا تعاملات کاربری را که به احتمال زیاد با آنها آشنایی دارید، در حالی که کلماتی را برای توصیف اثربخشی آنها به شما ارائه می دهد، ایجاد کرده و درک کنید. همانطور که در مورد بازخورد دادن و دریافت بازخورد از دیگران فکر می کنید، به خاطر داشته باشید که کارفرمایان آینده علاقه مندند بدانند که شما چه بازخوردهایی را دریافت می کنید و چگونه این بازخوردها را در طرح های خود پیاده می کنید.

در اینجا می توانید از آنچه می دانید استفاده کنید تا یک ارزیاب تخصصی موثر باشید:

اکنون که فهمیدید چگونه به همکاران خود بازخورد دهید، بیایید به یک مثال نگاه کنیم.

این یک فرم ارزیابی تخصصی است که در این دوره استفاده می شود. در سمت چپ، ایده پیشنهادی پروژه و لینکی به ستون موردنظر برای مرور وجود دارد. در سمت راست ناحیه ای وجود دارد که بر اساس رویکرد تکلیف امتیاز می دهید. رویکردها بر اساس معیارهای هر تکلیف تغییر و تنظیم می شوند. این ارزیابی تخصصی مبتنی بر وظیفه انتخاب یک ایده فرضی برای اولین برنامه پروژه است. این وظیفه می گوید که ایده پروژه فرد مورد ارزیابی طراحی صفحه ابتدایی برای بازار دست دوم فروشی است.

در مرور این ایده، فرد ایده خاصی را در ذهن داشته، بنابراین در مبحث اصلی دو امتیاز به او می دهیم اما در بخش دوم این ایده ناتوان از این است که باید به عنوان یک برنامه تلفن همراه کار کند. بنابراین ما هیچ امتیازی برای آن بخش به او نمی دهیم. اکنون که تکلیف را ارزیابی کرده اید، می توانید نظر خود را در انتهای صفحه اضافه کنید. در این قسمت، می توانید با سلام پاسخ را آغاز کنید، این یک شروع عالی است.

«پیامی که انتخاب کرده اید واقعاً جذاب است. این یک مشکل واضح برای حل و کاربر برای محصول دارد. متوجه شدم که دستگاهی را برای این محصول ذکر نکرده اید. آیا دستگاهی را در نظر گرفته اید؟ ممکن است ایده خوبی باشد که یکبار به پروژه نگاهی بیندازید و الزامات دستگاه را در نظر بگیرید».

و پس از آماده شدن می توانید روی ارسال ضربه بزنید، مرور کنید و تمام. در حالی که کارهای دیگر را مرور می کنید، باید در مورد تکلیف خود بازخورد دریافت کنید.

در اینجا چند نکته است که باید هنگام خواندن بازخورد همکاران خود، در نظر داشته باشید:

توانایی ارائه و دریافت بازخورد از دیگر طراحان UX، شما را طراح بهتری می کند و شما را برای شغلی پر از ایده و تکرار آماده می کند.