توسعه یک شبکه ارتباطات حرفه ای طراحان UX

شبکه سازی بخش مهمی از یافتن اولین شغل و ایجاد مسیر کاری است. شناخت افراد مناسب می تواند به شما در یادگیری بیشتر در مورد طراحی UX و کاوش در مناطقی که می خواهید رشد کنید کمک کند و حتی درهایی را برای فرصت های شغلی باز کند.

همچنین ممکن است یک مربی پیدا کنید. مربی کسی است که در زمینه ای خاص به شما مشاوره می دهد. مربی اغلب کسی است که در زمینه خود سالها تجربه دارد، بنابراین منبع اطلاعاتی خوبی برای یک طراح کم تجربه هستند.

با در نظر گرفتن همه این موارد، بیایید جاهایی را بررسی کنیم که می توانید در آنها ایجاد شبکه ارتباطات حرفه ای خود را آغاز کرده و یک مربی پیدا کنید!

کجا با متخصصان ملاقات کنیم

آنلاین

برای ارتباط با متخصصان، باید بدانید کجا را نگاه کنید. رسانه های اجتماعی مکان خوبی برای شروع است. LinkedIn یکی از محبوب ترین بسترهای آنلاین برای ملاقات با افراد حوزه شما است و برای کمک به متخصصان در ایجاد شبکه ارتباطی طراحی شده است. LinkedIn دارای گروه هایی برای متخصصان در همان صنعت است که می توانند موضوعات مرتبط را با یکدیگر درمیان بگذارند و در مورد آنها بحث کنند. سعی کنید به این گروه ها بپیوندید و نام خود را به گوش دیگران برسانید! برای شروع، این گروه را برای طراحان UX در LinkedIn بررسی کنید.

توییتر مکان دیگری است که بسیاری از طراحان UX در آن شبکه ارتباطی خود را گسترش می دهند. با دنبال کردن برخی از طراحان UX که کار آنها را دوست دارید شروع کنید. همچنین می توانید با بررسی uxdesign# یا ux# به مکالمه بپیوندید.

علاوه بر این، پلتفرم هایی مانند Dribbble و Medium به طور خاص برای طراحان ساخته شده است تا در مورد طراحی UX بحث کنند و کارهای خود را با جامعه طراحی به اشتراک بگذارند. استفاده از این سایت ها راهی عالی برای مشارکت در بحث های به روز در زمینه طراحی UX و ملاقات با افراد در طول مسیر است.

حضوری

فرصت های زیادی برای ساختن شبکه ارتباطی بصورت حضوری وجود دارد:

هر فرصتی که برای ملاقات با افراد جدید دارید فرصتی برای ایجاد ارتباط است. شما هرگز نمی دانید، شخصی که در کنار شما ایستاده است می تواند یک طراح ارشد UX با امکان پیشنهاد یک فرصت شغلی باشد!

چگونه دست دراز کنیم

تصور کنید که برای طراحان UX به انجمن های آنلاین ملحق شده اید و مشخصات یک فرد حرفه ای را پیدا کرده اید که می خواهید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حرفه آن فرد با او صحبت کنید. چکار باید کرد؟ خوب، در اینجا چند نکته حرفه ای برای تماس با متخصصان آنلاین وجود دارد.

طراحان UX وقتی متوجه می شوند که شما یک انسان واقعی هستید و به طراحی UX علاقه دارید، به پیام شما پاسخ می دهند. داشتن یک پروفایل مفصل، همراه با پیوند به نمونه کارها، به آنها ایده خوبی از خود شما می دهد.

شما به دنبال ایجاد یک ارتباط شخصی هستید. یک یا دو جمله در مورد خود بنویسید و سعی کنید چیزی را اضافه کنید که طرف مقابل بتواند با آن ارتباط برقرار کند. به آنها اطلاع دهید که شما در طراحی UX تازه کار هستید و به دنبال یادگیری از یک طراح با تجربه تر هستید.

به احتمال زیاد اکثر افراد یک ایمیل یا پیام بسیار طولانی از یک غریبه را نمی خوانند. پیام خود را مختصر و دقیق نگه دارید.

انتظار نداشته باشید که بلافاصله از شبکه ارتباطی که ساخته اید یک موقعیت کاری بدست آورید. در عوض، بر ایجاد ارتباطات واقعی با طراحان UX تمرکز کنید تا به شما در یادگیری بیشتر در این زمینه کمک کند. با خبر شدن از موقعیت های شغلی از شخصی که با او در ارتباطید ممکن است بعداً در رابطه ایجاد شود.

در حالی که نباید فوراً از کسی شغل بخواهید، می توانید در مورد آنچه از این رابطه می خواهید روشن باشید. اگر می خواهید درباره موقعیت در شرکت آنها بیشتر بدانید، طراح تعاملی بودن چگونه است یا نکاتی برای بهبود نمونه کارها، اینها را صریحاً بگویید!

همیشه باید از آن شخص تشکر کنید که برای خواندن پیام شما وقت گذاشته است.

صرف وقت و انرژی برای گسترش شبکه منجر به ارتباطاتی می شود که می تواند برای شما در حال حاضر و در آینده ارزشمند باشد. شما هرگز نمی دانید چه فرصت هایی می تواند از یک ارتباط جدید بوجود آید! همچنین به یاد داشته باشید که همیشه می توانید به افراد موجود در شبکه خود مراجعه کنید تا نمونه کارها را پس از توسعه بیشتر بررسی کنند.

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید، این 10 الگوی پیام های LinkedIn را که می توانید متناسب با داستان شخصی خود تنظیم کنید، بررسی کنید. اینها تقریباً تمام سناریوهایی را که ممکن است بخواهید برای اولین بار با کسی تماس بگیرید، پوشش می دهد.

از مهارتهای شبکه سازی تازه خود برای پیدا کردن یک مربی (یا دو نفر) و برخی از هم سن و سالان خود برای تبادل ایده استفاده کنید. با رعایت نکات ذکر شده در این مطالعه می توانید این کار را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری انجام دهید.