از گرفتن مدرک تا رسیدن به موفقیت شغلی

تا اینجا از همه چیز صنعت طراحی UX باخبر شدید و فهمیدید ممکن است در کجا کار کنید. حال، بیایید در مورد مسیرهای شغلی که معمولا برای طراحان UX پیش می‌آید صحبت کنیم.

دوره کارآموزی internship راهی عالی برای شروع حرفه UX است. دوره کارآموزی معمولاً یک کار کوتاه‌مدت با مسئولیت محدود است. شما معمولاً با یک سرپرست از نزدیک کار می‌کنید تا درباره یک شغل یا صنعتی که در آن کارآموز هستید بیشتر بدانید. این یک روش خارق العاده برای به دست آوردن تجربه واقعی شغل است. به علاوه یک دوره کارآموزی ممکن است در آینده به یک کار تمام وقت منجر شود.

روش دیگر برای شروع حرفه UX کارورز apprenticeship است. کارورزی، ضمن کار آموزش‌هایی را برای کمک به شما در پرورش مهارت‌های واقعی ارائه می‌دهد. دوره کارورزی مانند دوره کارآموزی است، زیرا شما از نزدیک با یک متخصص باتجربه همکاری می‌کنید. با این حال، دوره‌های کارورزی به طور کلی طولانی‌تر از دوره‌های کارآموزی هستند: به جای چند ماه، حدود یک یا دو سال طول میکشد و دوره کارورزی همراه با پرداخت حقوق است.

شما همچنین می‌توانید به صورت فریلنسینگ شروع کنید. همانطور که به یاد دارید فریلنسرها برای خودشان کار می‌کنند و برای یافتن مشتری، خدمات خود را به کسب‌و‌کارها معرفی و بازاریابی می‌کنند. کار به عنوان فریلنسر می‌تواند به شما کمک کند تا در پروژه‌های طراحی UX واقعی تجربه کسب کنید. یک راه خوب برای شروع کار به عنوان یک فریلنسر ارائه خدمات به یک کسب و کار کوچک یا یک سازمان غیرانتفاعی در ازای دریافت یک توصیه‌نامه خوب و همچنین آوردن نام پروژه در لیست نمونه‌کارها و رزومه است. بعد از اینکه چند پروژه انجام دادید و چند توصیه‌نامه و اعتباری بدست آوردید، می‌توانید از مشتریان بابت خدمات خود هزینه دریافت کنید.

متداول‌ترین راه برای شروع کار در طراحی UX مشغول شدن در یک کار سطح‌پایین است. مشاغل دست‌پایین، نقش‌هایی هستند که نیازی به تجربه قبلی در این زمینه ندارند. همچنین مهارت‌ها و نمونه‌کارهایی که در طی دوره‌های آموزشی توسعه خواهید داد به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک طراح سطح UX شروع به کار کنید. بسیاری از شرکت ها ممکن است علاقه مند شوند شخصی را استخدام کنند که دوره‌های آموزشی را به پایان رسانده و نمونه‌کارهای برجسته ای را تولید کرده است. یکی مثل شما! شغلی که بعنوان شرایط به یک سال تجربه کاری قبلی نیاز دارد، ممکن است گواهینامه و نمونه‌کارها را به عنوان اثبات مهارت شما برای شغل قبول کند. این به وضوح ارزش شما را بیان می‌کند، بنابراین خود را محدود نکنید.