پلتفرم‌ها را بشناسید

تا به اینجا یادگیری در مورد مزایای استفاده از ابزار طراحی را به پایان رسانده ایم. اکنون ، در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد که چرا طراحان UX هنگام ایجاد تجارب کاربر ، باید پلتفرم های مختلف را در ذهن داشته باشند. یک پلتفرم واسطه ای است که کاربران محصول شما را روی آن تجربه می کنند ، مانند دسک تاپ ، مرورگر موبایل ، برنامه های تلفن همراه ، تبلت ، ابزار پوشیدنی ، تلویزیون ، نمایشگرهای هوشمند و موارد دیگر. در نظر گرفتن چندین پلتفرم در هنگام طراحی مهم است ، زیرا کاربران صرف نظر از این که از چه پلتفرمی استفاده می کنند، می خواهند یک محصول مشابه را ببیند و احساسی مشابه داشته باشد . در گذشته ، طراحان UX می توانستند بر ایجاد یک وب سایت فقط بر روی رایانه رومیزی متمرکز شوند. اما امروز ، کاربران ممکن است در چندین پلتفرم مانند تلفن همراه ، ساعت هوشمند و تلویزیون خود به همان وب سایت نگاه کنند.

طراحان UX می توانستند بر ایجاد یک وب سایت فقط برای رایانه رومیزی متمرکز شوند

طراحان UX اکنون باید برای تعداد تقریباً بی نهایت دستگاه و اندازه صفحه نمایش مختلف برنامه ریزی کنند. هرچند طراحان UX باید به همه پلتفرم ها توجه کنند ، اما مهم این است که هنگام ساخت یک محصول جدید ابتدا بر روی یک پلتفرم تمرکز کنند. پلتفرمی که انتخاب می کنید باید بستری باشد که به بهترین وجه نیازهای کاربران نهایی شما را برآورده کند. بعداً می توانید برای پلتفرم های اضافی نیز طراحی کنید. علاوه بر داشتن یک تجربه کاربری ثابت در سراسر پلتفرم ها ، داشتن هویت تجاری باثبات نیز مهم است.

طراحان UX اکنون باید برای تعداد تقریباً بی نهایت دستگاه و اندازه صفحه نمایش مختلف برنامه ریزی کنند.

در این حالت ، هویت تجاری به ظاهر بصری و جلوه یک شرکت اشاره دارد. به عنوان مثال ، جستجوی Google باید در رایانه رومیزی و تلفن همراه شما شکل و ظاهر یکسانی داشته باشد. البته مهم است که بخاطر داشته باشید برخی از ویژگیهای کاربردی فقط در پلتفرم های خاصی وجود دارند. به یک دستیار صوتی فکر کنید ، که به شما امکان می دهد با صدای خود سوال کنید یا تلفن خود را کنترل کنید. خیلی هوشمندانه است ، درسته؟ در ابتدا فقط تلفن های همراه دستیار صوتی داشتند و اگر محصولی که در حال طراحی آن بودید به استفاده از دستیار صوتی نیاز داشت ، تنها پلتفرمی که می توانست روی آن کار کند یک تلفن همراه بود. اما به سرعت به زمان حال می رسیم و دستیارهای صوتی در بسیاری از پلتفرم های دیگر مانند رایانه های رومیزی ، تلویزیون و حتی یخچال و فریزر ادغام شده‌اند.

امروزه بیش از هر زمان دیگری پلتفرم هایی وجود دارد که به ما فرصت بیشتری می دهد تا ویژگی هایی را برای کاربران خود طراحی کنیم. قطعاً زمان هیجان انگیزی برای تبدیل شدن به یک طراح UX است.