تعامل با هم‌تیمی‌ها در تیم‌های چندرشته‌ای

معمولاً در جایی که طراحان در تیم‌های چندرشته‎ای کار می‌کنند، طراحی UX یک فعالیت کاملاً مشارکتی است. هم‌تیمی‌های آینده شما ممکن است شامل مهندسان، محققان UX، مدیران برنامه، راهبران محصول، طراحان همکار و دیگران باشند. کار با یک گروه از افراد با تخصص‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا از زمینه‌های تخصصی آنها چیزهایی بیاموزید و گستره‌های دیگری از UX را کشف کنید. در این مطالعه، شما در مورد اعضای تیم چندرشته‌ای که احتمالاً به عنوان یک طراح جدید UX با آنها کار خواهید کرد، آشنا خواهید شد.

تیم‌هایی که طراحان UX با آنها کار می‌کنند

بسته به سازمان و پروژه‌ای که در آن کار می‌کنید، تیم‌های چندرشته‌ای دارای اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. هرچند به‌طور عمومی، شما به عنوان یک طراح UX با تعداد معدودی از اعضای اصلی تیم کار خواهید کرد.

مهندس

مهندسان: مهندسان طراحی‌ها را به یک تجربه عملکردی، مانند یک برنامه یا یک وب‌سایت تبدیل می‌کنند. آنها به تیم‌های UX کمک می‌کنند تا بفهمند آیا طراحی‌ها از نقطه نظر فنی امکان‌پذیر است یا خیر و به ایده‌ها جان می‌بخشند. همکاری نزدیک با مهندسان و درگیر کردن آنها در مراحل اولیه طراحی بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که پروژه شما برای موفقیت تضمین شده است.

محقق ux

محققان UX: تحقیقات UX در واقع درک نیازها و انتظارات کاربران از محصول شما است. محققان UX از روش‌هایی مانند مشاهدات، مصاحبه‌ها و نظرسنجی‌ها برای درک دیدگاه‌های منحصر به فرد کاربران استفاده می‌کنند. یافته‌های حاصل از تحقیقات می‌تواند تصمیمات طراحی شما را در هر مرحله مورد تاثیر قرار دهد. اگر در یک شرکت تازه‌کار یا کسب و کاری کوچک کار می‌کنید، احتمال اینکه تحقیقات UX را خودتان انجام دهید بسیار زیاد است. اگرچه در شرکت‌های بزرگتر، شما احتمالاً با محققان UX مشخصی کار خواهید کرد که یافته های تحقیقاتی را برای آگاهی‌بخشی به کار طراحی شما ارائه می‌دهند.

مدیر برنامه

مدیران برنامه: مدیران برنامه از برقراری ارتباط شفاف و به موقع بین اعضای تیم اطمینان حاصل می‌کنند، به طوری که روند ساخت یک محصول سودمند از ابتدا تا انتها به روانی انجام شود. مدیران برنامه به طور کلی بر پروژه نظارت، پشتیبانی و پیگیری می‌کنند. علاوه بر موارد دیگر، آنها وظایف را به اعضای تیم اختصاص می‌دهند، بودجه پروژه را کنترل می‌کنند و جدول زمانی را مدیریت می‌کنند. هنگام مواجه شدن با هرگونه مشکل یا عقب‌نشینی در کار، مدیر برنامه تیم را به عنوان منبع اصلی پشتیبانی خود در نظر بگیرید.

راهبر محصول

راهبران محصول: راهبران محصول تضمین موفقیت محصول نهایی و برقراری ارتباط با ذینفعان هستند. راهبر محصول شما اهداف اصلی و قابل تحویل پروژه را تعریف می‌کند، بنابراین می‌توانید بر ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه طراحی تمرکز کنید. در برخی از شرکت ها، راهبران محصول با نام مدیرمحصول شناخته می‌شوند.

سایر طراحان UX

سایر طراحان UX: در بسیاری از موارد، مخصوصاً اگر در یک شرکت بزرگتر کار می‌کنید و هنگامی که یک طراح تازه کار هستید، تنها طراح مشغول به کار بر روی یک پروژه خاص نخواهید بود. به عنوان مثال، به عنوان یک طراح مبتدی UX، ممکن است با یک طراح بصری باتجربه‌تر همکاری کنید که می‌تواند اطمینان حاصل کند که طرح‌های شما برای مواردی مانند رنگ و فونت از استانداردهای نام تجاری شرکت پیروی می‌کند. کار با دیگر طراحان فرصتی عالی برای یادگیری و پرسیدن سوال است!

همکاری با یکدیگر

ایجاد یک محصول قوی مستلزم کار با یک تیم متشکل از ذهنیت های درخشان است که از مهارت‌های منحصر به فرد آنها کمک می‌گیرد. به عنوان یک طراح UX شما نقشی حیاتی در کمک به موفقیت تیم خواهید داشت.