مقدمه‌ای بر طراحی اسپرینت

تاکنون ما اصطلاحات، چارچوب ها و ابزارهای مشترکی را که طراحان سطح UX باید بدانند، پوشش داده ایم. ما همچنین در مورد اهمیت طراحی کاربر محور صحبت کردیم و اینکه چرا طراحان UX باید در روند طراحی بر عدالت تمرکز کنند. بیایید با کمی ورزش شروع کنیم. به اتاقی که الان در آن هستید نگاهی بیندازید.

به شکل میز خود توجه کنید

و ارگونومی صندلی تان؟ در مورد دستگاهی که برای مطالعه این مطلب در حال حاضر استفاده می کنید، چطور؟

همه آن چیزها و تقریباً همه چیزهای دیگر در اطراف شما ابتدا به عنوان یک مشکل طراحی یا چالش طراحی شروع شده اند. بنابراین ، چگونه چیزی از یک چالش طراحی به یک محصول واقعی کاربر محور تبدیل می شود؟ یکی از راه ها استفاده از اسپرینت های طراحی است. اسپرینت طراحی یک فرآیند محدود به زمان است که پنج مرحله به طور معمول در پنج روز کامل و هشت ساعته پخش می شود.

هدف اسپرینت های طراحی ، حل یک چالش طراحی حیاتی از طریق طراحی ، نمونه سازی و آزمایش ایده ها با کاربران است. در گوگل، از اسپرینت های طراحی برای پاسخگویی به سوالات ، تعریف سمت و سوی محصول، پی بردن به استراتژی های گروهی و حتی فرهنگ سازی تیمی استفاده می شود.

اسپرینت های طراحی

اسپرینت های طراحی به طور کلی شامل پنج مرحله هستند: درک ، ایده پردازی ، تصمیم گیری ، نمونه اولیه و آزمایش. ما به این مراحل باز خواهیم گشت و بعداً هر یک را بررسی خواهیم کرد.

بنابراین، چه چیزی باعث می شود یک اسپرینت طراحی مفید باشد؟ یکی اینکه، اسپرینت های طراحی در وقت صرفه جویی می کنند. با یک اسپرینت، تیم شما می تواند روند تصمیم گیری را از چندین ماه به یک هفته کاهش دهد. اسپرینت ها همچنین مسیر موثری را برای عرضه یک محصول به بازار ایجاد می کنند. اسپرینت به کاربر ارجحیت می دهد و نیازهای کاربر را در اولویت و مرکزیت خود قرار می دهد. اسپرینت ها به شما امکان می دهد قبل از هرگونه تصمیم گیری هزینه بر، محصول خود را آزمایش کرده و واکنش مشتری را بدست آورید. اجرای یک اسپرینت طراحی مانند استفاده از یک قدرت برتر است. با تمام این مزایا که ذکر کردیم، حتما فکر می کنید هر تیم محصولی تمایل به اجرای اسپرینت های طراحی را دارد، اما همیشه اینطور نیست. قبل از راه اندازی یک اسپرینت طراحی، باید چالش طراحی خود را بررسی کنید و این سوالات اصلی را از خود بپرسید:

سوالات اصلی یک اسپرینت طراحی

اگر به هر یک از این سوال ها پاسخ مثبت دهید، یک اسپرینت طراحی می تواند حرکت درستی باشد.

شما ایده اصلی پشت سر اسپرینت طراحی را متوجه شدید. اکنون می دانید که اسپرینت چیست، از مزایای اجرای اسپرینت آگاهید و می دانید چه زمانی می توان یک اسپرینت را اجرا کرد. در مرحله بعدی، بیایید هر مرحله از روند اسپرینت طراحی را بررسی کنیم.