معرفی ابزارهای سازنده وب سایت

اکنون که می دانید چرا به یک تعداد نمونه کار نیاز دارید، بیایید نحوه تهیه آن را یاد بگیریم. در آینده، نحوه ساخت محلی برای نمایش نمونه کارها بصورت آنلاین و شخصی را با جزئیات توضیح خواهیم داد و به شما در انتخاب یک ابزار سازنده وب سایت که مناسب‌تان باشد کمک خواهیم کرد. ساخت یک وب سایت ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما ابزارهای زیادی برای کمک به شما وجود دارد.

سازندگان وب سایت

بیشتر ابزارهای سازنده وب سایت از رابط کاربری ساده‌ای برخوردار هستند و به دانش برنامه نویسی و کدنویسی احتیاج ندارند. بعلاوه، آنها یک تیم پشتیبانی برای کاربرانشان دارند.

ابزارهای سازنده وب سایت اغلب همراه با آموزش هایی هستند که به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید از چه ساختاری استفاده کنید و به شما یاد می دهند چگونه می توانید متن، صدا و تصاویر را اضافه کنید. این ابزارهای سازنده وب سایت معمولاً از ابزار ویرایشگر WYSIWYG برخوردار هستند. WYSIWYG مخفف آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید، است. به زبان ساده می توانید متن خود را پررنگ کنید و مانند سایر برنامه های پردازش کلمه مانند Google Docs و Microsoft Word، به حروف حالت کج اضافه کنید. همه اینها ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما ابزار ویرایشگر WYSIWYG تحت وب فقط 10 سال است که وجود دارد.

قبل از اینکه ابزارهای سازنده وب سایت به طور گسترده در دسترس باشند، شما مجبور بودید همه چیز را با HTML و CSS ایجاد کنید. اینها زبانهای کدگذاری هستند که برای ساخت اینترنت استفاده می شوند. خوشبختانه اکنون همه چیز ساده تر شده است، بنابراین برای ساخت وب سایتی جذاب برای نمایش نمونه کار نیاز به دانستن هیچ کدی نیست.

اگر می دانید چگونه کدنویسی کنید، یا اینکه می خواهید با یادگیری کدنویسی خود را به چالش بکشید، عالی است و به جای استفاده از ابزار سازنده وب سایت، می توانید یک وب سایت را از پایه بسازید. فقط مطمئن شوید که طراحی UX خود را در اولویت و مرکزیت قرار داده و UX سایت را ابتدا انجام دهید. به یاد داشته باشید، استخدام کنندگان و کارفرمایان می خواهند در مورد کار طراحی UX شما بدانند، نه در مورد مهارت برنامه نویسی شما. حال بیایید چند ابزار سازنده وب سایت متداول که توسط طراحان UX برای ساخت لیست نمونه کار استفاده می شود بررسی کنیم.

گزینه های زیادی برای سازندگان وب سایت وجود دارد. اما در این مطالعه به سه مورد از محبوب ترین ها یعنی Wix ،SquareSpace و WebFlow خواهیم پرداخت. می توانید از بین این سه گزینه یکی را انتخاب کنید هرچند هرکدام از آنها مزایا و معایبی دارند. بنابراین سازنده وب سایتی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و نگران نباشید که شکل و ساختار لیست نمونه کارهای شما شبیه به همکارانتان است. انواع مختلفی از الگوها برای انتخاب در هر سازنده وب سایت وجود دارد. شما می توانید الگوی خود را شخصی سازی کنید تا سبک منحصر به فرد خود را منتقل کنید، ارزشی را که برای صنعت طراحی UX به ارمغان می آورید ابراز کنید و در نهایت طرح های خود را به نمایش بگذارید. در اینجا ما به طور اجمالی هر سازنده وب سایت را بررسی خواهیم کرد. بعداً می توانید در مطالب دیگر اطلاعات بیشتری درباره سازنده‌های وب سایت بدست بیاورید و درباره آنها تصمیم گیری کنید. در مطالعه بعدی همچنین دستورالعمل های گام به گام نحوه راه اندازی وب سایت وجود دارد. استفاده از Wix آسان و مورد علاقه افراد در انواع صنایع خلاق است. تعداد زیادی الگو دارد و حتی برخی الگوها به طور خاص برای لیست نمونه کار آماده شده است. وجود الگوها به این معنی است که شما مجبور نیستید از یک صفحه خالی شروع کنید، این امر دستیابی به نتایج سریعتر را در هر زمان آسان می کند. SquareSpace نیز خصوصاً نزد طراحان بصری محبوب است. SquareSpace بیشتر به دلیل عملکرد وبلاگی شناخته می شود، اما دارای الگوهای زیبایی برای وب سایت نیز هست. دسته ای از الگوهای از پیش آماده برای انتخاب وجود دارد، و امکان شخصی سازی را نیز دارد. اگر در ساخت وب سایت تازه وارد هستید، قطعاً SquareSpace یک انتخاب عالی است. سرانجام گزینه بعدی، WebFlow به دلیل الگوهای مد روز، چیدمان ها و سطح بالایی از سفارشی سازی، گزینه ای شناخته شده در بین طراحان UX است، هر چند شما به مقداری دانش برنامه نویسی نیاز دارید. بنابراین اگر می خواهید مهارت های کدنویسی خود را تمرین کنید، ممکن است WebFlow گزینه خوبی برای شما باشد. هر یک از این سازندگان وب سایت، افزونه های خاص خود را ارائه می دهند که می توانید خریداری کنید. یکی از این افزونه ها، گزینه ثبت دامنه یا آدرس برای وب سایت شماست. برای ایجاد برند شخصی بهتر است نام دامنه اختصاصی خود را داشته باشید. همچنین بهتر است الگوی خود را شخصی سازی کنید تا سبک منحصر به فرد خود را به دیگران منتقل کند، ارزشی را که برای صنعت طراحی UX به ارمغان می آورید ابراز کند و طرح های شما را به نمایش بگذارد. خوب، اکنون که می دانید که چرا ابزارهای سازنده وب سایت، ابزار مفیدی برای ساخت محیط نمایش نمونه کارهای طراحی UX شما هستند؛ برای بررسی هر ابزار کمی وقت بگذارید تا گزینه های موجود را کاملاً بشناسید. سپس یکی را براساس نیازها و علایق شغلی خود انتخاب کنید. در مرحله بعدی، بهترین شیوه ها و ویژگی های اساسی نمونه کار یک طراح UX را بررسی خواهیم کرد.