مسئولیت‌های شغلی طراحان UX مبتدی

تاکنون انواع مختلف طراحان UX را بررسی کرده‌ایم. در طول این مطالعه، شما با مهمترین وظایفی که طراحان UX انجام می‌دهند کمی بیشتر آشنا می‌شوید و ممکن است به یک مسیر یا تخصص خاص جلب شوید. برای شروع، بیایید برخی از مسئولیت‌های معمول طراحان UX مبتدی را بشناسیم:

طراحان UX مبتدی با انجام کارهای زیادی برای یادگیری اصول، کار خود را شروع می‌کنند.

تحقیق

یکی از این وظایف ممکن است تحقیق باشد. طراحان UX برای درک مخاطبان و اطلاع از سوابق، پارامترهای جمعیت شناسی مانند سن و مکان، انگیزه ها، نقاط درد، احساسات و اهداف زندگی آنها از تحقیق و پژوهش استفاده می کنند. چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد کاربران و سلایق آنها وجود دارد و طراحان UX برای رسیدن به طراحی محصول خود می‌خواهند تا آنجا که می‌توانند این اطلاعات را کشف کنند.

وایرفریم

از دیگر وظایف یک طراح مبتدی تولید وایرفریم Wireframe است. وایرفریم یک طرح کلی یا شکل اجمالی از یک محصول یا یک صفحه است. این به طراح کمک می‌کند تا بفهمد چطور یک صفحه چیدمان می‌شود، در کدام جایگاه هر قطعه از محصول با سایر قسمت‌ها در تناسب است و کاربران احتمالاً چگونه با محصول تعامل دارند. وایرفریم ساختن یکی از اولین اقداماتی است که طراحان هنگام ساخت یک محصول یا ویژگی جدید انجام می‌دهند. این کار پس از تحقیق یا همزمان با آن انجام می شود. می توانیم با رسم بر روی کاغذ یا ترسیم دیجیتال روی رایانه وایرفریم بسازیم. وایرفریم برای نشان دادن ساختار اصلی صفحه برای جلب حمایت ذینفعان اصلی و افرادی که علاقه مند به مشارکت در محصول نهایی هستند بکار می‌رود.

نمونه سازی

از دیگر فعالیتهای یک طراح UX، تولید نمونه‌های اولیه است. نمونه اولیه، مدل اولیه محصولی است که مانند وایرفریم عملکردها را نشان می‌دهد، اما بسیار پیشرفته‌تر است. در حالی که یک وایرفریم به شما ایده کلی درباره چیدمان چیزها و نحوه عملکرد محصول می‌دهد، نمونه اولیه حرکت از یک صفحه به صفحه دیگر را نشان می‌دهد. ما می‌توانیم نمونه‌های اولیه خود را روی کاغذ بکشیم، نمونه اولیه فیزیکی ایجاد کنیم یا نمونه اولیه دیجیتالی بسازیم.

ایجاد معماری اطلاعات

هدف از وایرفریم‌ها و نمونه‌های اولیه این است که بهترین طراحی را برای یک محصول از طریقی ارزان و سریع انجام دهید. مسئولیت دیگر یک طراح مبتدی UX ممکن است ایجاد معماری اطلاعات باشد که نشان‌دهنده چارچوب یک وب‌سایت یا نحوه سازماندهی، طبقه بندی و ساختار آن است. به‌عنوان مثال، وقتی در یک برنامه پردازش کلمه مانند Google Docs روی منوی File کلیک می‌کنید، انتظار دارید گزینه‌های خاصی مانند New یا Print در منوی کشویی ظاهر شود. یا وقتی روی صفحه اصلی یک شرکت کلیک می‌کنید، انتظار دارید پیوندی به صفحه About پیدا کنید. این ساختار، معماری اطلاعات وب‌سایت است.

ارتباط موثر

سرانجام، یکی از کارهای یک طراح UX مبتدی، مانند بسیاری از مشاغل دیگر، برقراری ارتباطات زیاد بصورت برگزاری جلسه با همکاران، نوشتن ایمیل، تهیه پرپوزال ، یا ارائه به مشتریان است.

به طور خلاصه، طراحان مبتدی UX باید بدانند که چگونه تحقیق، تولید وایرفریم، ساختن نمونه اولیه، ایجاد معماری اطلاعات و برقراری ارتباط موثر داشته باشند. مسئولیت دقیق شما بسته به محل کار شما و تخصص شما برای شغل خاص خود شما متفاوت خواهد بود.