ارتباط بگیرید و یک مربی پیدا کنید

تنظیم پروفایل در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌های طراحی UX را در مطالعات قبلی انجام دادیم. این پروفایل‌ها برای یافتن شغل و ارتباط با دیگر طراحان UX مفید هستند. اکنون، قصد داریم از این پروفایل آنلاین استفاده کنیم. در این مطالعه، ما در مورد ساختن شبکه ارتباطات حرفه‌ای و یافتن یک مربی بحث می‌کنیم و اینکه چگونه هردوی این‌ها می‌توانند به شما در شروع کار در طراحی UX کمک کنند. قبل از دقیق شدن در جزئیات، بیایید بررسی کنیم که چرا ساخت شبکه ارتباطات حرفه‌ای مهم است. شبکه ارتباطات حرفه‌ای به معنای تعامل با افراد دیگر برای ایجاد ارتباطات حرفه‌ای و کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعتی است که قصد کار در آن را دارید. می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری اقدام به ساخت شبکه ارتباطات حرفه‌ای کنید. شبکه ارتباطات می‌تواند فقط شامل ارتباطات حرفه‌ای باشد.

به‌عنوان‌مثال، ممکن است در یک گردهمایی طراحی در یک سخنرانی شرکت کنید و با دیگر طراحان UX در بین تماشاگران ملاقات کنید. می‌توانید با برقراری ارتباط با این دوستان جدید در LinkedIn یا یک پلت فرم آنلاین دیگر، مکالمه و ارتباط خود را فراتر از گردهمایی ادامه و گسترش دهید. یا ممکن است فردی را در LinkedIn پیدا کنید که در شرکتی که به آن علاقه دارید کار می‌کند. می‌توانید برای او پیام شخصی ارسال کنید و از او بخواهید تا جزئیات مربوط به تجربه خود به‌عنوان طراح UX را با شما به اشتراک بگذارد.

فراتر از تمرکز حرفه‌ای، ساخت شبکه ارتباطات خود فعالیتی اجتماعی است. شبکه ارتباطات شما شامل همه افرادی است که از قبل می‌شناسید، از اساتید و مشاوران سابق گرفته تا بستگان دور شما. برای گسترش شبکه ارتباطی خود می‌توانید به یک سازمان حرفه‌ای نیز بپیوندید. با جستجوی آنلاین، پرس‌وجو از فرهنگسرای محلی یا مراجعه به دفتر توسعه نیروی کار می‌توانید انجمن‌های مرتبط با طراحی را در منطقه خود پیدا کنید. بسیاری از این سازمان‌های حرفه‌ای دورهمی‌هایی برگزار می‌کنند تا اعضا بتوانند در محیطی آرام‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. سرمایه‌گذاری بر روی مزایای ارتباطات اجتماعی در درازمدت بسیار هوشمندانه است.

شخص جدیدی که در یک دورهمی ملاقات می‌کنید ممکن است نتواند شغل شما را در حال حاضر پیشرفت دهد، اما اگر در آینده با او ارتباط برقرار کنید، ممکن است دوست جدید شما شخصی را بشناسد که به دنبال استخدام یک طراح UX در شرکت خود است. شما هرگز نمی‌دانید که یک اتصال ممکن است به کجا منتهی شود.

ایجاد ارتباط با افراد در صنعت طراحی UX راهی عالی برای یافتن مربی نیز هست. مربی کسی است که درزمینهٔ تخصصی‌تان به شما مشاوره می‌دهد. یک مربی می‌تواند فردی با سال‌ها تجربه درزمینهٔ طراحی UX باشد که می‌تواند نکاتی را در مورد پیشرفت شغلی شما، سازمان‌های که عضویت در آن‌ها مفید است و کتاب‌هایی برای خواندن لازم است ارائه دهد. یا یک مربی می‌تواند یک طراح مبتدی UX باشد که در مورد ایجاد یک نمونه کار آنلاین یا دستیابی به مصاحبه شغلی راهنمایی می‌کند. به خاطر داشته باشید، اکثر مردم دوست دارند به دیگران کمک کنند تا موفق شوند و طراحان باتجربه UX به یاد می‌آورند که شروع کارشان چگونه است. از جستجوی مربی نترسید. شاید تعجب کنید که مردم چقدر از کمک به شما خوشحال می‌شوند. راه‌های زیادی برای یافتن مربی وجود دارد. آیا کسی وجود دارد که با او کارکنید و او را تحسین کنید؟ آیا در جامعه شما رویدادی پیش می‌آید که بتوانید با شخص جدیدی ملاقات کنید؟ یا باید پیامی را به طراحی در Behance ارسال کنید که دوست دارید آن را دنبال کنید؟ وقتی مربی پیدا کردید و آماده درخواست مشاوره از او شدید، آمادگی لازم را داشته باشید. داشتن اهداف مشخص برای گفتگو مفید است. برخی از موضوعاتی که ممکن است بخواهید از یک مربی بپرسید عبارت‌اند از:

قبل از اولین ملاقات با مربی جدید خود، فهرستی از سؤالاتی را که می‌خواهید از او بپرسید بنویسید. این به شما کمک می‌کند تا احساس آمادگی کرده و مکالمه را ادامه دهید. پس از اولین ملاقات، باید در نظر بگیرید که چند بار دیگر می‌خواهید ملاقات را تکرار کنید. این به شما کمک می‌کند تا انتظارات خود را در مورد رابطه از قبل تنظیم کنید.

به‌عنوان‌مثال، شما ممکن است بخواهید ماهی یک‌بار در یک کافی‌شاپ محلی ملاقات کنید، یا پس از اولین ملاقات، در ماه‌های دیگر از طریق تلفن تماس را ادامه دهید. ایجاد شبکه ارتباطات حرفه‌ای و یافتن مربی می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد. هرچه بیشتر در رسانه‌های اجتماعی و در انجمن‌های طراحی UX شرکت کنید، در صحبت کردن با افراد جدید راحت‌تر خواهید بود. این موضوع با تمرین آسان‌تر و طبیعی‌تر می‌شود. از توصیه‌های خوبی که یک مربی ممکن است به شما بکند این است که پیشنهاد کند که شما کارهای خود را به‌طور منظم با جامعه طراحی در میان بگذارید تا بازخورد بگیرید. او همچنین ممکن است به شما بیاموزد که مهم این است که نه‌تنها روی آنچه از شبکه ارتباطات حرفه‌ای خود به دست می‌آورید تمرکز کنید، بلکه مهم‌تر از آن چیزی است که می‌توانید به جامعه بازگردانید. همه واقعاً می‌توانیم از توصیه‌های این‌چنین مربیانی بهره‌مند شویم. ایجاد ارتباطات را هم‌اکنون آغاز کنید و این در درازمدت برای شما ارزشمند خواهد بود. اگر از ملاقات با افراد جدید یا به اشتراک گذاشتن کار خود با جهان عصبی می‌شوید، این واکنشی کاملاً طبیعی است. در مطالعه بعدی، در مورد سندرم خودویرانگری impostor syndrome صحبت می‌شود تا با غلبه بر آن بتوانید در اجتماعات مختلف بدرخشید.