غلبه بر سندرم خود ویرانگری

در مطالعه گذشته، ما درباره اهمیت ساختن شبکه ارتباطی و داشتن مربی صحبت کردیم. همانطور که گفتیم، فعالیت شبکه سازی با تمرین آسان تر می شود و عصبی بودن در ابتدای کار کاملاً طبیعی است. یکی از موانعی که همه ما در رشد حرفه ای خود با آن روبرو هستیم، سندرم خودویرانگری یا impostor syndrome است، چیزی که ما در این مطالعه در مورد آن صحبت خواهیم کرد. سندرم خودویرانگری بر این باور است که شما علی رغم موفقیت هایی که دارید مهارت ندارید، نسبت به دیگران دست پایین تر هستید یا در شغل خود بد هستید. به عبارت دیگر، سندرم خودویرانگری زمانی رخ می دهد که فکر می کنید طراح بدی هستید، حتی زمانی که دیگران به شما می گویند طراح بزرگی هستید.

همه گاهی اوقات احساس می کنند یک فریبکار هستند، از عضو جدید تیم شما گرفته تا بزرگترین رهبران گوگل. سندرم خودویرانگری برای هر فرد متفاوت به نظر می رسد. اما گاهی نشانه های مشترکی وجود دارد. علائم سندرم خودویرانگری ممکن است شامل:

آیا هیچ کدام از آن ها برای شما آشنا به نظر می رسد؟ در محیط های حرفه ای، سندرم خودویرانگری می تواند به طرق مختلف زنده شود. چند مثال عبارتند از عدم درخواست برای یک موقعیت شغلی مگر اینکه همه شرایط را برآورده کرده باشید، انجام کار اضافی را برای اطمینان از اینکه همه کارها کامل انجام شده و بی اعتنایی کردن به تحسین ها است. دلایل بی شماری وجود دارد که ما ممکن است احساس سندرم خودویرانگری کنیم. خبر خوب این است که هنگام ظهور سندرم خودویرانگری، اقدامات کوچکی می توانیم انجام دهیم:

طراحان UX با چندین دهه تجربه هنوز در مواردی احساس تقلب می کنند. پی بردن به نقاط قوت به عنوان طراح در طول سال ها به یک طراح حرفه ای کمک می کند تا به خودش اطمینان بیشتری داشته باشد. همچنین تجلیل از دستاوردهای فردی به از بین رفتن احساسات خزنده سندرم خودویرانگری کمک می کند.

شروع یک کار جدید یا تغییر شغل به زمان نیاز دارد. به خودتان استراحت دهید و درک کنید که در این راه ممکن است اشتباهاتی هم بکنید. با استفاده از این مطالعات، همین حالا شما ثابت کرده اید که کنجکاوی ، پشتکار و ذوق دارید. این نشان می دهد که شما انگیزه ای برای موفقیت دارید. اگر شروع به زیر سوال بردن توانایی خود کردید، به خود یادآوری کنید که همه در ابتدا تازه کار بودند. دفعه بعد که احساس کردید آنقدر خوب نیستید که طراح باشید، در نظر بگیرید که آیا این فقط یک مورد بد از سندرم خودویرانگری است. اگر این احساس را بپذیرید و توصیه های این مطالعه را دنبال کنید، این موضوع ممکن است کمتر ترسناک به نظر برسد.