برنامه ریزی برای وب‌سایت نمونه‌کار

برنامه ریزی برای وب‌سایت نمونه‌کار

همزمان با اینکه وارد حرفه جدید خود به عنوان طراح UX می شوید، خوب است که کار برروی وب سایت نمونه کارهای خود را بصورت حرفه‌ای شروع کنید. پروژه ساخت وب سایت نمونه کارها را به عنوان جایی برای نشان دادن توانایی خود برای ایجاد یک تجربه کاربری عالی در نظر بگیرید! اعمال هر آن چیز جدیدی که یاد می گیرید بر روی وب سایت نمونه کار یا اضافه کردن طرحی جدید که ایجاد کرده اید به لیست نمونه کارها و در کل نگهداری فعالانه نمایشگاه نمونه کارها، به شما کمک می کند تا بعداً آمادگی لازم را در شروع جستجوی شغلی داشته باشید. هنگامی که آماده شدید، نمونه کارها را با استخدام کنندگان به اشتراک می گذارید تا ارزش و روند شما را به عنوان یک طراح UX دریابند.

اکنون که یک ابزار سازنده وب سایت برای کمک به ایجاد وب سایت نمونه کارها انتخاب کرده اید، می توانید اطلاعاتی را که در سایت شما قرار می گیرد، برنامه ریزی کنید. وقت گذاشتن برای برنامه ریزی در ابتدا، به شما کمک می کند تا بعداً راحت‌تر تصمیمات طراحی را بگیرید! چیدمان وب سایت نمونه کار باید مهمترین قسمت های کار شما را به نمایش بگذارد. ابزار سازنده وب‌سایتی که استفاده می کنید به احتمال زیاد دارای قالب‌های مختلف طرح بندی است که می توانید با آنها شروع کنید. هنگام انتخاب الگو، طرحی تمیز را انتخاب کنید که پیدا کردن و جابجایی در محتوا، به ویژه مرور نمونه کارهای شما را آسان کند.

برای کمک به شروع کار، فهرست مولفه‌های اطلاعاتی را که باید در وب سایت نمونه کارها قرار دهید بررسی کنیم:

نام و لوگوی اختصاصی (در صورت داشتن لوگو). نام خود را به طور واضح در بالای وب سایت نمونه کارها ذکر کنید تا به بازدیدکنندگان کمک کنید به راحتی کارهایی را که در حال بازبینی هستند تشخیص دهند. اگر لوگوی شخصی مانند یک نماد ساده یا یک نسخه ساده از حروف اول دارید، آن را در کنار نام خود نیز در نظر بگیرید.

منوی پیمایش و انتقال. منظور از پیمایش و انتقال، نحوه حرکت کاربران از یک صفحه به صفحه دیگر در وب سایت است. پیمایش را در وب سایت نمونه کارها ساده کنید بطوری که دنبال کردن مسیر آسان باشد. به عنوان مثال، کاربران باید بتوانند از هر قسمتی از سایت شما به صفحه اصلی وب سایت نمونه کارها شما برگردند و عناوین منوی پیمایش باید واضح و دقیق باشند.

نمونه کار. تمرکز وب سایت نمونه کارها برروی برجسته کردن نمونه طراحی‌های UX شما است. به عنوان مثال، در طول این مطالعه سه پروژه ایجاد خواهید کرد که می توانید در وب سایت نمونه کارها به نمایش بگذارید. هنگام برنامه ریزی اطلاعات وب سایت نمونه کارها، مطمئن شوید که چیدمانی را انتخاب می کنید که باعث شود نمونه کارها بیش از بقیه محتوای سایت بدرخشد!

«درمورد من». در برنامه ریزی اطلاعاتی در نظر داشته باشید که در وب سایت نمونه کارها صفحه ای ایجاد کنید که در آن بازدیدکنندگان با علایق، تجربیات و خواسته‌های شما بیشتر آشنا شوند.

اطلاعات تماس. در وب سایت نمونه کارها، ارائه اطلاعات در مورد نحوه تماس افراد با شما مفید است. به عنوان مثال، باید آدرس ایمیل خود، پیوندی به رزومه خود و پیوندهایی به نمایه های حرفه ای آنلاین خود (مانند LinkedIn) ارائه دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند در مورد فرصت های شغلی احتمالی با شما تماس بگیرند. تا جایی که ممکن است، سعی کنید از نامگذاری حرفه ای مانند آدرس ایمیل [YourName]@gmail.com استفاده کنید. می توانید برنامه ریزی کنید که اطلاعات تماس خود را در قسمت های مختلف وب سایت نمونه کارها، مانند یک صفحه اختصاصی یا در بالا، پایین یا کنار وب سایت نمونه کارها قرار دهید.

طرح رنگی. رنگ های موجود در وب سایت شما می تواند تجربه کاربری جذاب تری را ارائه دهد و باید نشان دهنده شخصیت و نام تجاری شخصی شما باشد. پیشنهاد می کنیم مجموعه کوچکی از رنگ ها را انتخاب کنید که با هم خوب کار کنند، مانند یک رنگ اصلی و یک رنگ تاکیدی. هدف از رنگ ها این است که از محتوا و نام تجاری شخصی شما پشتیبانی کنند، نه اینکه حواس بازدیدکنندگان را پرت کنند.

هنوز لازم نیست برای هر یک از این مولفه ها محتوایی تهیه کرده باشد. در واقع ، در ادامه به شما در انجام این کار کمک خواهیم کرد. در حال حاضر، هدف فقط بدست آوردن درک روشنی از نوع اطلاعاتی است که در وب سایت نمونه کارها قرار می گیرد و اینکه چگونه شروع به برنامه ریزی در مورد محل قرارگیری هر عنصر کنید.

محتوای وب سایت خود را ترسیم کنید

یک ترسیم سریع از آنچه وب سایت نمونه کارها شما قرار است به نظر برسد، می تواند ایده بهتری از انتخاب الگوی مناسب در سازنده وب سایت به شما ارائه دهد. تنها چیزی که نیاز دارید یک قلم یا مداد و کاغذ برای ترسیم طرح بندی اصلی صفحات مهم وب سایت است.

به عنوان مثال، می توانید با ترسیم صفحه اصلی وب سایت نمونه کارها و کشیدن جایی که فکر می کنید نام و لوگو، منوی ناوبری و همینطور نمونه کارها قرار می گیرند شروع کنید و یا می توانید یک صفحه «درباره من» ترسیم کنید تا تجسم کنید که در آن می خواهید تصویری از خود، شرح علایق و تجربه خود و اطلاعات تماس را قرار دهید.

نگران تلاش برای شیک شدن نباشید! هدف شما این است که فقط تصور کنید که طراحی وب سایت شما چگونه خواهد بود، به طوری که بتوانید از حداکثر ظرفیت الگوهای موجود در ابزارهای سازنده وب سایت استفاده کنید. از مهارت های خلاقانه خود استفاده کنید و کمی سرگرم شوید!

همانطور که محتوای وب سایت نمونه کارها را ترسیم می کنید ، به این سوالات پاسخ دهید: