شبکه سازی را تمرین کنید

شما اخیراً پروفایل هایی در LinkedIn و Behance ایجاد کرده اید. اکنون ، نحوه ایجاد شبکه حرفه ای خود را بصورت آنلاین و حضوری و راه هایی که می توانید یک راهنما برای کمک به شما در سفر حرفه ای UX خود پیدا کنید ، بررسی کنید.

شبکه سازی می تواند راهی عالی برای ایجاد ارتباطات حرفه ای معنادار و جمع آوری اطلاعات در مورد صنعت شغلی مورد نظر شما باشد. این می تواند شکل حرفه ای تری داشته باشد ، مانند شرکت در کنفرانس ها و رویدادهای صنعتی ، یا شکلی که اجتماعی تر است ، مانند تماس با بستگان و معلمان قدیمی. استفاده از شبکه ارتباطات آنلاین شما می تواند درهایی را برای فرصت های شغلی احتمالی باز کند یا شما را به متخصصان صنعت معرفی کند که می توانند به شما مشاوره تخصصی ارائه دهند. برای درک بهتر نحوه ایجاد شبکه خود ، در این فعالیت ما در مورد موارد زیر بحث خواهیم کرد:

در پایان این فعالیت ، می دانید که چگونه می توانید شبکه حرفه ای خود را شروع کرده و چگونه از ارتباطات خود بیشترین بهره را ببرید.

با پیروی از دستورالعمل ها و بهترین شیوه های ذکر شده در زیر برای هر یک از فعالیت ها ، مهارت های شبکه خود را تمرین کنید.

با همکاران و دوستان خود تماس بگیرید

یک مکان خوب برای شروع ایجاد شبکه خود این است که از اتصالات قبلی خود خارج شوید. بسیار محتمل است که شخصی که از قبل در شبکه شما حضور دارد ، بتواند توصیه های ارزشمندی به شما ارائه دهد یا حتی به شما در ارتباط با سایر حرفه های این صنعت کمک کند.

گام اول: لیستی از اتصالات احتمالی ایجاد کنید

تعیین کنید که برای مشاوره در سفر کاری خود با چه کسی می توانید تماس بگیرید.

برخی از افرادی که ممکن است بخواهید شامل آنها شوند:

این افراد به عنوان نقطه آغازین برای ایجاد ارتباطات شغلی محور که می توانند به شما در حرکت در صنعت و هنگامی که آماده باشید ، در بازار کار کمک خواهند کرد. شما هرگز نمی دانید چه کسانی ممکن است ارتباطی داشته باشند که می تواند برای شما ارزشمند باشد ، بنابراین گسترده فکر کنید.

گام دوم: تماس اولیه را برقرار کنید

می توانید به صورت حضوری یا آنلاین از طریق بسترهایی مانند LinkedIn یا Behance با این اتصالات شبکه کنید.

گام سوم: اهداف شغلی خود را به اشتراک بگذارید

پس از برقراری تماس اولیه ، اهداف شغلی خود و آنچه تا کنون در آن کار کرده اید را به آنها بگویید. موقعیت خود را برای کمک به هدایت گفتگو به موارد زیر ارائه دهید:

گام چهارم: پیگیری کنید

پس از برقراری ارتباط با فردی ، آخرین باری را که با او صحبت کرده اید پیگیری کنید و هر دو ماه یکبار پیگیری کنید. و فراموش نکنید که همیشه از آنها به خاطر وقت و حمایتشان تشکر کنید!

بهترین شیوه ها

هنگام تماس با افرادی که ممکن است از قبل آنها را بشناسید ، به این اصول راهنما پایبند باشید:

مصاحبه های اطلاعاتی را تنظیم کنید

این که آیا یک مربی حرفه ای دارید یا تازه در حال ایجاد شبکه ای از ارتباطات طراحی UX هستید ، مهم است که به طور فعال به دنبال متخصصان آگاه و جمع آوری اطلاعات باشید. هدف شما کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی UX است. انجام مصاحبه اطلاعاتی یک راه عالی برای ایجاد شبکه شما و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه است. مراحل زیر توصیه می شود:

گام اول: تاریخ ، زمان و محل جلسه را تعیین کنید

پس از برقراری تماس اولیه با فردی در شبکه خود که دارای دانش در مورد طراحی UX است ، تاریخ و ساعتی را برای ملاقات با وی برای بحث در مورد گزینه ها و اهداف شغلی تعیین کنید. به آنها اطلاع دهید که شما برای ملاقات حضوری یا عملاً به راحتی آنها در دسترس هستید. به خاطر داشته باشید که برای چنین ملاقات هایی ، یک جلسه مجازی اغلب می تواند برای شما و مخاطب شما آسان ترین باشد.

گام دوم: سوالات و نکات را برای بحث آماده کنید

با نوشتن سوالاتی که می خواهید بپرسید و سایر نکاتی که مایل به بحث در مورد آنها هستید آماده شوید. این امر باعث می شود که مکالمه راحت تر جریان داشته باشد و به شما کمک می کند تا آمادگی بیشتری برای مصاحبه داشته باشید. برخی از موضوعاتی که ممکن است مطرح شود شامل موارد زیر است:

گام سوم: انتظارات را تعیین کنید

پس از اتمام مصاحبه ، مطمئن شوید که علاقه خود را برای برقراری ارتباط اعلام کرده اید. در صورت تمایل ، زمانی را برای ملاقات منظم ، مانند ماهی یک بار ، تعیین کنید تا پیشرفت آنها را جلب کرده و اهداف خود را دوباره مرور کنید.

گام چهارم: پیگیری کنید

پس از اتمام مصاحبه ، پیام تشکر را از طریق پست یا الکترونیکی برای آنها ارسال کنید. هدف از این ملاقات جمع آوری اطلاعات برای شما بود و به احتمال زیاد آنها به شما توصیه های زیادی کردند تا در مورد آنها فکر کنید. به آنها بگویید که بحث برای شما چقدر ارزشمند بود و علاقه خود را برای برقراری ارتباط به آنها یادآوری کنید.

بهترین شیوه ها

شبکه خود را پیگیری کنید

اگرچه لازم نیست ، اما اگر برای ساختن شبکه خود و ایجاد ارتباطات جدید سخت کار می کنید ، داشتن راهی برای پیگیری همه افرادی که ملاقات می کنید واقعاً می تواند مفید باشد. پیشنهاد می کنیم از صفحه گسترده برای پیگیری مخاطبین خود استفاده کنید.

گام اول: به لیست مخاطبین خود اضافه کنید

یک جدول با ستونهای زیر تهیه کنید:

هنگامی که با اتصالات خود ملاقات می کنید ، مدتی را صرف پر کردن جزئیات جدول برای هر فرد کنید. به روز نگه داشتن این لیست برای شما بسیار مفید خواهد بود که هنگام شروع جستجوی کار از آن استفاده کنید! بسیار راحت تر خواهد بود که همه مخاطبین خود را در یک مکان داشته باشید تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که با چه کسی ، چه نوع کمکی و چگونه به آنها دسترسی پیدا کنید.