دستور کار اسپرینت طراحی

اصول برنامه ریزی اسپرینت را بیان کردیم. حال، بیایید یک دستور اسپرینت پنج روزه بسازیم. دستور اسپرینت sprint brief سندی است که شما با شرکت کنندگان برای کمک به آمادگی و حضور در اسپرینت به اشتراک خواهید گذاشت. بیایید مواردی را که دستور اسپرینت طراحی را تشکیل می دهند بررسی کنیم. با چالش اسپرینت شروع کنیم. این بخش از سند، گروه شما را با اهداف اسپرینت آشنا می کند. به برنامه دوچرخه سواری از مطالب قبلی، فکر کنید. اگر قرار باشد دستوری برای آن اسپرینت ایجاد کنید، چالش طراحی آن ممکن است ایجاد به موقع ویژگی های جدید و هیجان انگیز برای برنامه دوچرخه سواری جهت راه اندازی مجدد آن در اواخر سال باشد.

یک دستور اسپرینت

در مرحله بعدی، شما باید تحویل دادنیهای اصلی را مشخص کنید، به این معنی که تیم شما واقعاً می خواهد تا پایان اسپرینت چه چیزهایی را ایجاد کند. برای برنامه دوچرخه سواری، ممکن است بگویید که ما می خواهیم نمونه اولیه کاملی داشته باشیم که شامل به روزرسانی ویژگی موردنظر باشد.

تدارکات

سپس وارد قسمت تدارکات می شویم. اول، همه افرادی که در این اسپرینت حضور دارند باید بدانند که این اسپرینت در کجا اتفاق می افتد و چه زمانی برگزار می شود. همچنین می خواهند افرادی که در آن شرکت می کنند و نام استاد اسپرینت را بدانند. معمولاً استاد اسپرینت شخصی است که سند اسپرینت را برای شرکت کنندگان ارسال می کند، اما همیشه اینطور نیست. اگر می خواهید یک استاد اسپرینت تعیین کنید، باید این کار را قبل از ارسال سند انجام دهید. بعد،تأییدکنندگان را اضافه کنید. چند بالاسری دارید که باید قبل از عرضه، محصول را مورد تایید قرار دهند؟ سند اسپرینت مکانی برای یادداشت کردن آن است. اگر برنامه دوچرخه سواری شما قبل از راه اندازی به تأیید رسمی مدیرعامل شرکت احتیاج دارد، در دستور اسپرینت باید آن را ذکر کنید. دستور اسپرینت شما همچنین باید لیستی از منابع را شامل شود. برای اسپرینت های کوتاه مدت، احتمالاً تیمی از قبل به این پروژه اختصاص یافته است. برای اسپرینت های طولانی مدت، ممکن است لازم باشد برنامه ای برای تأمین منابع اضافی ایجاد کنید. به عنوان مثال، برای استفاده از برنامه دوچرخه سواری، ممکن است لازم باشد منابع را از واحد مهندسی اختصاص دهید تا کار مورد نیاز برای راه اندازی ویژگی جدید را انجام دهند. در مرحله بعدی، ما بررسی اجمالی پروژه داریم که در آن شما باید وضعیت فعلی پروژه را توضیح دهید ، موانع موجود در راه را اعلام کنید، هدف‌های اولیه را در صورت وجود بیان کنید و برنامه برآوردی جهت راه اندازی را تشرح کنید.

سرانجام ، همه اینها را با یک برنامه زمانبندی اسپرینت به پایان ببرید. یک برنامه ساعت به ساعت از اسپرینت پنج روزه ، شامل زمان استراحت. این به افراد اجازه می دهد تا بدانند چه انتظاری از اسپرینت دارند و به آنها زمان آماده سازی می دهد، که باعث می شود بتوانید در حین اسپرینت کارها را ادامه دهید.

تمام شد. شما طراحی اسپرینت خود را برنامه ریزی کرده و سند اسپرینت خود را ایجاد کرده اید. تنها کاری که اکنون باید انجام شود این است که اسپرینت را به اجرا درآوریم. اگر هنوز در مورد آنچه در سند طراحی آمده کمی گیج شده اید، نمونه های عالی را در ادامه خواهید یافت. در مرحله بعدی ، ما در مورد نقش یک طراح سطح ابتدایی UX در روند اسپرینت بیشتر خواهیم آموخت.