تأثیر اندازه شرکت و صنعت

آیا شما همیشه آرزو داشته اید که با یک گروه از دوستان صمیمی خود در یک استارت آپ کار کنید؟ یا در شرکت مورد علاقه خود را کاری انجام دهید؟ در آخر، بسته به جایی که کار می کنید ، شغل شما به عنوان یک طراح UX می تواند کاملاً متفاوت باشد! در این مطالعه ، شما خواهید فهمید که چگونه نقش طراحی UX بسته به اندازه و صنعت شرکت متفاوت است.

استارتاپ ها و مشاغل کوچک

استارتاپ ها مشاغل جدیدی هستند که می خواهند یک محصول یا خدمات منحصر به فرد تولید کنند و آن را به بازار عرضه کنند. مشاغل کوچک شرکتهای خصوصی کوچکی هستند و تعداد کمی کارمند دارند. بسیاری از طراحان UX از شروع کار در استارتاپ ها یا شرکت های کوچک هیجان زده هستند زیرا می توانند تأثیر کار خود را سریعتر ببینند و مهارتهای گسترده تری پیدا کنند.

شرکت های بزرگ

در یک شرکت بزرگ ، مانند Google ، احتمالاً بصورت تیمی بر روی یک پروژه خاص کار خواهید کرد. بسیاری از طراحان UX می خواهند در شرکت های بزرگ با افرادی کار کنند که برخی از شناخته شده ترین محصولات جهان را تولید کرده اند. تیم های UX در شرکت های بزرگتر تمایل دارند در دسته های تخصصی مجزا تقسیم شوند ، و این کار شما را قادر می سازد تا در یک زمینه خاص از UX متخصص شوید.

آژانس های طراحی

آژانس طراحی یک درگاه واحد برای برندهای تجاری ، محصولات و خدمات است. کار در آژانس طراحی می تواند از جهاتی شبیه کار در یک شرکت کوچک یا استارت‌آپ باشد ، با این تفاوت که شرکت های متعددی به عنوان مشتری خود دارید. بسیاری از آژانس ها تمایل دارند که روی طیف گسترده ای از محصولات کار کنند ، بنابراین شما می توانید انواع مختلف سبک ها و رویکردهای طراحی UX را کشف کنید.

آژانس های تبلیغاتی

بسیاری از طراحان UX در آژانس های تبلیغاتی مشغول به کار هستند ، این تیم ها گروهی از افراد خلاق هستند که توسط مشتریان برای ساختن کمپین های بازاریابی استخدام شده اند. این طراحان که گاهی اوقات «تکنسین های خلاق» نامیده می شوند ، سعی در ایجاد تبلیغات برای برندهای تجاری با استفاده از اصول UX دارند. اگر شما مشتاق به یادگیری برخی مهارت های جالب خارج از نقش اصلی طراحی UX هستید ، این یک گزینه عالی است.

فریلنسرها

فریلنسرها طراحان UX خود اشتغالی هستند که برای خدمات مستقل خود توسط مشتریان استخدام می شوند. فریلنسر بودن آزادی زیادی به شما می دهد و این یک روش عالی برای طراحان جدید UX برای کسب تجربه در این زمینه و اضافه کردن کار به نمونه کارهای خود است.

تصمیم گیری در مورد محل کار

اهداف هر کس به عنوان یک طراح UX متفاوت است ، بنابراین در مورد انتخاب مکان برای کار خود به مهمترین چیزها فکر کنید. سوالاتی مانند:

در نظر گرفتن اهداف شغلی و چگونگی عملکرد بهتر به شما کمک می کند نوع شرکتی را که برای شما مناسب ترین است بشناسید. موفق باشید!