از بهترین شیوه های نگارش نمونه کار استفاده کنید

در مباحث قبلی ضروریات یک مجموعه نمونه کار خوب و اهمیت ارتباط گرفتن از طریق برند شخصی خود با دیگران را پوشش دادیم. در اینجا، بیایید در مورد نگارش مختصر و دقیق در وب سایات کارنامه کاری صحبت می کنیم. برقراری ارتباط از طریق طراحی و از طریق نوشتن نیاز به مهارت های مشابهی دارند. هدف اصلی برای نوشتارهای مورد استفاده در مجموعه نمونه کارها، ساختاردهی اطلاعات به صورت واضح و مختصر است. با این کار بر برجسته سازی مهمترین بخشهای داستان خود تمرکز کنید و نوشتار خود را مختصر و برای مرور آسان کنید. استخدام کنندگان و مدیران منایع انسانی نمونه کارهای بسیاری را بررسی می کنند. شما می خواهید آنها جذب و مشتاق باقی قضایا بمانند. بیایید با بررسی مقدمه شروع کنیم.

معرفی شما و نمونه کارها باید در بالای صفحه اصلی وب سایت شما قرار گیرد. اصطلاح «بالای صفحه» برگرفته از طراحی روزنامه است. اگر روزنامه ای در دست دارید، مهمترین اطلاعات در قسمت بالای صفحه اول، قبل از باز کردن یا ورق زدن آن قرار دارد. همین مفهوم در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند. آنچه در بالای صفحه قرار دارد محتوای یک وب سایت است که نیازی به پیمایش ندارد. معرفی شما باید واضح و دقیق باشد: نام شما و کاری که انجام می دهید. همچنین ممکن است چیزی را وارد کنید که برند شخصی شما را تثبیت می کند.

به عنوان مثال «سلام، من مایکل هستم. من معتقدم که همکاری خلاقانه بین طراحی و فناوری جادویی است که تجربیات را از خوب به عالی می برد.» اگر یک استخدام کننده در جستجوی طراح حرکتی است و بلافاصله با نگاهی به مقدمه در صفحه اصلی شما تشخیص دهد که تخصص شما چیست، بسیار عالی است - به احتمال زیاد آنها به بررسی کارنامه کاری شما ادامه می دهند. اما اگر صفحه اصلی شما از زبان مبهم استفاده کند یا اصلاً چیزی به مخاطب نگوید، ممکن است استخدام کننده بیشتر از این زحمت بررسی بیشتر را به خود ندهد.

بعد از آن، می رسیم به «صفحه درباره من». این دقیقاً همان چیزی است که باید یک صفحه حرفه ای در مورد شما به نظر برسد. سعی کنید در وب سایت های چند طراح UX یا شرکت هایی که مورد تحسین شما هستند، صفحات درباره من را بخوانید. جزئیات بیشتری را می توانید در صفحه درباره من بنویسید، زیرا می‌خواهید کارفرمایان و استخدام کنندگان بالقوه بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند. ممکن است:

را در آن ذکر کنید.

در نهایت، توضیحات مربوط به پروژه های خود را در مجموعه نمونه کار قرار دهید. در مطالعه موردی برای هر پروژه، باید در مورد موضوعاتی که قبلاً بحث کردیم مانند نقش شما در پروژه، فرایند و طراحی نهایی بنویسید. در سراسر مجموعه نمونه کارها، اجازه دهید طرح های شما داستان را نشان دهد و شواهدی از استعداد شما ارائه دهد. برای اینکه نوشتار خود را مختصر و دقیق بیان کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد:

آخرین نکته، ویرایشگر مورد اعتمادی را پیدا کنید. همه، حتی نویسندگان حرفه ای، اشتباه می کنند. از یک دوست بخواهید نوشته های شما را از نظر غلط های املایی و دستوری بررسی کند یا جاهایی که نوشتار باعث حواس پرتی از پروژه هایی می شود که سعی می کنید برجسته کنید، را ویرایش کند.

اکنون نکاتی را برای نوشتن در نمونه کارها می دانید. خوب نوشتن نیاز به تمرین دارد. ممکن است چند بار تلاش طول بکشد تا نگارش شما بهتر شود. شما این فرصت را خواهید داشت که نوشتار خود را در آینده تمرین کنید. در آینده، ما در مورد ایجاد یک حضور منسجم و سازگار آنلاین صحبت خواهیم کرد.