58 افراد تنها زمانی به دنبال کلیدهای میانبر می‌روند که آسان باشد

آیا در زمان تایپ از کلیدهای میانبر صفحه‌کلید استفاده می‌کنید؟ آیا فقط از تعدادی از آن‌ها استفاده می‌کنید؟ چرا این کار را می‌کنید؟

افراد به دنبال راهی هستند تا کار خود را سریع‌تر و با طی مراحل کمتر انجام دهند، مخصوصاً اگر این کار را باید به‌کرات انجام دهند؛ اما درصورتی‌که پیدا کردن میانبرها سخت باشد و یا ترک عادت دشوار باشد، افراد همان روش قدیمی خود را ادامه می‌دهند. این به نظر یک تناقض است اما همه‌چیز به میزان کار برمی‌گردد. اگر به نظر برسد که پیدا کردن میانبر کار زیادی می‌خواهد پس افراد طبق همان عادت قدیمی خود عمل می‌کنند (آن‌ها حتی از این رضایت کارآمد، راضی خواهند بود).

مقادیر پیش‌فرض را ارائه کنید

گزینه‌های پیش‌فرض، مقدار کار موردنیاز برای تکمیل یک فعالیت را کاهش دهد. به‌عنوان‌مثال با ارائه گزینه پیش‌فرض که نام و آدرس شخص را به‌طور خودکار روی یک فرم وب پر می‌کند، کار کمتری برای تکمیل فرم نیاز است؛ اما | گزینه‌های پیش‌فرض با مشکلاتی همراه است. یکی از مشکلات این است که افراد همیشه متوجه آن‌ها نمی‌شوند و شاید بدون آنکه بخواهند آن را می‌پذیرند. علت این موضوع هم به میزان تلاش افراد برمی‌گردد. چنانچه تغییر نتیجه ناشی از پذیرش اشتباه یک گزینه پیش‌فرض مستلزم کار زیادی باشد پس باید برای استفاده آن‌ها در طراحی خود تجدیدنظر کنید.

زمانی که پیش‌فرض‌ها به‌جای ساده‌سازی باعث زحمت بیشتر می‌شوند

اخیراً برای دخترم یک جفت کفش به‌صورت آنلاین خریدم، دفعه بعد که برای خرید کفش برای خودم به این وب‌سایت رفتم، آدرس پیش‌فرض حمل‌ونقل که آخرین بار برای خرید کفش دخترم استفاده کرده بودم متعلق به من نبود. من متوجه این قضیه نشدم. دخترم تعجب کرده بود کفشی که سفارش نداده بود دریافت کرده است. در این قضیه، گزینه پیش‌فرض منجر به کار بیشتر برای من و دخترم شد.

6افراد از چه چیزی انگیزه می‌گیرند